919
293518

SENAPSKANNOR med SKEDAR, ett par, av Simson Ryberg, Stockholm 1794. Gustavianska.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris

Cylindriska, genombrutna, på tassfötter, locket med liggande kvist med blomma. Höjd 12 cm. Stämplar även på locket och skedarna. Skedarna förgyllda. (4).

Senare glas.