Rombformad bricka med gallerkant, fyra clow-on-ballfötter, genombrutna flaskhållare, slipade glasflaskor med silverproppar, mittståndare med blomklockor. Propparna invändigt förgyllda, två proppar med stämplar. Längd 26.
Glasen med nagg, en flaska glassjuk.