307
343408

Man Ray

(USA/Frankrike, 1890-1976)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Man Ray
(USA/Frankrike, 1890-1976)

"Hermaphrodite"

Signerad Man Ray. Märkt Art Curiel 312/350. Förgylld brons. Höjd 26,5 cm.

Höjd inklusive marmorsockel 36 cm.