357
353717
Tahia Halim
(1919-2003)

Kvällen före bröllopet

Signerad T.Halim och daterad 1959. Duk 65 x 94 cm.

Utropspris:

80 000 - 100 000 SEK

9 412 - 11 765 EUR

Klubbat pris:
250 000 SEK
Tilläggslista

Omfattas inte av följerätt/No Droite de suite (D)

Proveniens

Inköpt direkt av konstnären i Kairo 1961 av nuvarande ägare.