357
353717

Tahia Halim

(Egypten, 1919-2003)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 190 - 8 990 EUR
7 590 - 9 490 USD
Klubbat pris
250 000 SEK

Tahia Halim
(Egypten, 1919-2003)

Kvällen före bröllopet

Signerad T.Halim och daterad 1959. Duk 65 x 94 cm.

Tilläggslista

Omfattas inte av följerätt/No Droite de suite (D)

Proveniens

Inköpt direkt av konstnären i Kairo 1961 av nuvarande ägare.