419
349802

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 120 - 1 400 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

Utan titel, ur: "Album 13"

Litografi, 1948, signerad med blyerts 9/75. 28 x 38 cm, bladstorlek 40,5 x 52 cm (Marais).

Missfärgad efter passepartout, rester samt pappersförtunning efter tejp i övre hörnen.

Tilläggslista

Liten reva (8 mm) vid bladets övre högra hörn.

Mourlot 83.