Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
435
350968

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

Utan titel, ur "Miró lithographe I"

Färglitografi, 1972, signerad med blyerts XXV/LXXX, tryckt av Mourlot, Paris. 31,5 x 25,5 cm, bladstorlek 45 x 37 cm (Arches).

Gulnad, missfärgad efter passepartout. Monterad med tejp längs bladets kanter a tergo.

Mourlot 859.