444
350314

Edvard Munch

(Norge, 1863-1944)
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
13 200 - 15 400 EUR
13 800 - 16 100 USD
Klubbat pris
150 000 SEK

Edvard Munch
(Norge, 1863-1944)

"August Strindberg"

Litografi, 1896, signerad med blyerts, tryckt av Lassally, Berlin. 51 x 36,8 cm, bladstorlek 64 x 43 cm.

Hanteringsveck, veck och revor i marginalen, lagade skador i marginalen, fuktfläckar.

Woll 66 V.