470
350918

NILS FOUGSTEDT, sannolikt, vas, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1926.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
287 - 383 EUR
325 - 433 USD
Klubbat pris
1 400 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Tenn, klotformad med hals, livet med reliefdekor av fantasidjur och figur. Stämplad med änglamärket Stockholm Z7. Höjd 20 cm.

Smärre slitage.