572
343292

TORE STRINDBERG, schackpjäser, 32 st Herman Bergmans Gjuteri, Stockholm.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
474 - 569 EUR
543 - 651 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Tenn och patinerad legering. Signerade T.S-g Herman Bergman Sthlm. I trälåda. Höjd 5,2-7,8 cm.

Smärre slitage. (32)

Tore Strindberg (1882-1968)