608
335471

CARL MALMSTEN, bord, sannolikt utfört av Hjalmar Jackson, Stockholm 1920-30-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Bonad björk med skuren dekor. Brännstämplat CM. 75,5 x 55,5 cm, höjd 74,5 cm.

Renoverat.