650
349723

VÄVNAD. "Medaljongerna". Rölakan. 59 x 88,5 cm. Signerad AB MMF

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1926. Tillverkad efter 1941.

Något slitage och smutsig.

Jämför "Små vävnader från Märta Måås-Fjetterström", färgplansch 3.