653
333571

VÄVNAD. "Kruka och Frukter". Gobelängteknik. Ca 50,5 x 57 cm. Signerad AMF

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

(Ann-Mari Forsberg, född Lindbom, för Märta Måås-Fjetterström AB). Komponerad 1964. Etikett medföljer. Inramad. Vävnaden är ett utsnitt ur mittenpartiet av Apoteket Rosendoften/Medicinalrådet, komponerad 1964.

Obetydligt slitage.

Tilläggslista

Vävnaden är ett utsnitt ur mittenpartiet av Apoteket Rosendoften/Medicinalrådet, komponerad 1964.