671
348866

MATTA. "Vit botten". Rölakan. 333 x 252 cm. Signerad MMF

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

(Märta Måås-Fjetterström). Komponerad före 1919. Tillverkad före 1942.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar. Ställvis skadade fransar, några saknas.