691
310485

MATTA. "Fasad, grön II". Rölakan. 255,5 x 177 cm. Signerad AB MMF MR

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1963.

Ställvis något slitage, fläckar. En kortsida med senare fransar, fransarna med obetydligt slitage.