Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
696
352517

MATTA. Rölakan. 231,5 x 165,5 cm. Sverige 1960-70-tal.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
484 - 581 EUR
554 - 665 USD
Klubbat pris

Ljus gråvitgulmelerad botten med rader av polykroma geometriska figurer.

Ställvis slitage, något smutsig, smärre fläckar. Fransar saknas.