791
326122

AXEL ENOCH BOMAN, vas, Reijmyre 1917, jugend.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
478 - 573 EUR
542 - 651 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Överfång med etsad och slipad dekor av roskvistar i bruntonat mot gul matterad fond. Signerad Reijmyre A E Boman N=569 UNIK 1917. Höjd 19,5 cm.

Mynningsnagg.