Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
817
352794

EVA ENGLUND, vas, graal, Orrefors 1989.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 450 - 1 740 EUR
1 660 - 2 000 USD
Klubbat pris

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Dekor av påskliljor med flera växter i grönt, brunt, blått, gröngult och grön metallic. Signerad Orrefors 923031 Eva Englund EA 2-89. Höjd 28 cm.

Obetydlig fotnagg.