835
320518
EMILE GALLÉ, vas, Nancy, Frankrike, jugend.

Auberginefärgat överfång med slipad och etsad blomdekor mot gul fond. Signerad Gallé på livet. Höjd 20,3 cm.

Utropspris:

4 000 - 5 000 SEK

471 - 588 EUR

Klubbat pris:
7 000 SEK
Tilläggslista

Litet mynningsnagg 1x1,5 mm; small rim chip 1 x 1,5 mm.

Kontakta specialist
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Specialist design & modernt konsthantverk
+46 (0)8 614 08 19