835
320518

EMILE GALLÉ, vas, Nancy, Frankrike, jugend.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
360 - 450 EUR
380 - 474 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Auberginefärgat överfång med slipad och etsad blomdekor mot gul fond. Signerad Gallé på livet. Höjd 20,3 cm.

Tilläggslista

Litet mynningsnagg 1x1,5 mm; small rim chip 1 x 1,5 mm.