863
310941

ARTHUR PERCY, ytterfoder, ett par, "Percy", Gefle, 1920-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Klubbat pris
12 500 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Stiliserad blomsterdekor. Stämpelmärkt och med modellnummer 151, inpressat 3D. Höjd 28,5 cm, diameter 34,5 cm.

En med borrhål, krackelyr och nagg i botten. (2)