869A
355295

WILHELM KÅGE, drakmamma, Gustavsberg 1940-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Vitt carraragods, genombruten rygg. Stämpelsignerad GUSTAVSBERG KÅGE V. Längd 42,5 cm, höjd 25 cm.

Skador, lagningar.