153
342476

Georg Oddner

(Sverige, 1923-2007)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
701 - 876 EUR
729 - 912 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Georg Oddner
(Sverige, 1923-2007)

"Bagaren i Beyoglu, Turkiet", 1981

Signerad Georg Oddner och daterad 1981 a tergo. Kopierad 1982. Vintage. Silvergelatinfotografi, bildyta 33 x 26 cm.

Proveniens

Galleri Camera Obscura, Stockholm.