17
351964

Chuck Close

(USA, Född 1940)
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 150 - 3 600 EUR
3 320 - 3 800 USD
Klubbat pris

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Chuck Close
(USA, Född 1940)

"Self-portrait"

Etsning, 1988, signerad med blyerts 23/50, tryckt av Aldo Crommelynck, New York med hans blindstämpel, utgiven av Pace editions, New York. 34,5 x 24,6 cm, bladstorlek 53,3 x 39,4 cm (Hahnemuhle).

Ej examinerad ur ram.

Pernotto 51.