Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
184
346351

Helena Blomqvist

(Sverige, Född 1975)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 450 - 1 940 EUR
1 660 - 2 220 USD
Klubbat pris
24 000 SEK

Helena Blomqvist
(Sverige, Född 1975)

"Girl with Red Coat", 2006

Signerad Helena Blomqvist och numrerad 61/100, samt signerad och numrerad på etikett a tergo. Kopierad 2006. Lambda print, bildyta 66,5 x 48 cm.

Proveniens

Angelika Knäpper Gallery, Stockholm.

Angelika Knäpper Gallery, "Helena Blomqvist", 2012, avbildad sid 150.

Motivet användes till affisch för 29:e Göteborg International Film Festival.