232
349759

Terry O'Neill

(Storbritannien, 1938-2019)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 310 - 1 740 EUR
1 370 - 1 830 USD
Klubbat pris
48 000 SEK

Terry O'Neill
(Storbritannien, 1938-2019)

"Audrey Hepburn with dove, St Tropez", 1967

Signerad Terry O'Neill och numrerad AP/50. Silvergelatinfotografi, bildyta 69 x 44,5 cm. Upplaga 10 AP + 50.

Proveniens

Tres Hombres Art, Halmstad.

Motivet visades i utställningen "Imfamous" på Alon Zakaim Fine Art Gallery, London 2012.