Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
287
345706

Martin Wickström

(Sverige, Född 1957)
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 850 - 5 810 EUR
5 540 - 6 650 USD
Klubbat pris
67 000 SEK

Martin Wickström
(Sverige, Född 1957)

"Goodbye"

Signerad Martin Wickström samt daterad 2005 a tergo. Assemblage och olja på duk 70 x 70 cm.

Proveniens

Galleri Leger, Malmö.

Galleri Leger, Malmö, "One from the heart", 3 - 28 september 2005.

Formgivare