Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
28A
341632

Willem de Kooning

(USA, 1904-1997)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 910 - 3 390 EUR
3 330 - 3 880 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Willem de Kooning
(USA, 1904-1997)

"Love to Wakako"

Litografi, 1970, signerad med blyerts 24/58, tryckt av Hollanders Workshop och med deras blindstämpel, utgiven av Knoedler, New York, bladstorlek 114 x 72 cm.

Ej examinerad ur ram. Veck.