Madeleine Pyk – en samling F769
323
360230

Karin Broos

(Sverige, Född 1950)
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
19 000 - 23 700 EUR
21 700 - 27 100 USD
Klubbat pris
320 000 SEK

Karin Broos
(Sverige, Född 1950)

"Väktare I"

Signerad Karin Broos och daterad 2008 a tergo. Akryl på duk 108 x 165 cm.

Proveniens

Christian Larsen, Stockholm.

Christian Larsen, Stockholm, "Karin Broos", 19 februari - 27 mars 2011.

Ingela Lind & Hasse Persson, "Karin Broos - Speglingar", 2011, avbildad helsida sid 19.