42
356662

James Rosenquist, after

(USA, 1933-2017)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 100 - 13 300 EUR
11 700 - 14 000 USD
Klubbat pris
115 000 SEK

James Rosenquist, after
(USA, 1933-2017)

"The stowaway peers out at the speed of light"

Färglitografi, 2001, signerad med blyerts 38/40, utgiven av Universal Limited Art Editions, New York och med deras blindstämpel. 117,5 x 268 cm (Saunders Waterford).