456
326629

HANS J WEGNER, matbord med klaffar, Andreas Tuck, Danmark 1950-60-tal.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 850 - 3 320 EUR
3 260 - 3 800 USD
Klubbat pris
120 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Teak, ek, sabelformade ben med mässingsstag. Brännmärkt FABRIKAT: ANDR. TUCK ARKITEKT: HANS J WEGNER DENMARK samt MADE IN DENMARK. Längd 190 + 2 x 60 cm (totalt 310 cm), bredd 106 cm, höjd 72 cm.

Smärre slitage och fläckar.