467
359238

OLE WANSCHER, karmstolar, ett par "Colonial Chair, PJ 149", Poul Jeppesen, Danmark.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 440 - 1 920 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Palisander, flätad sits av rotting, lösa plymåer, troligen omklädda, i brunt tyg.

Delvis blekta, smärre slitage och små skador på rottingen. (2)

Modellen formgiven år 1949.