490
346677

ARNE HOVMAND-OLSEN, stolar, 4 st, för Mogens Kold, A/S Kerteminde, Danmark 1950-tal

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
540 - 719 EUR
569 - 759 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Teak och mahogny, armlän med dekor av lindad plast. tre st brickmärkta MK CRAFTMANSHIP MADE IN DENMARK.

Smärre slitage. (4)