502
341871

PIERO FORNASETTI, papperskorg med lock, Milano, Italien, 1960-70-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
287 - 383 EUR
325 - 433 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Tryckt dekor av olika guldnycklar mot mörkt röd fond, mässingskant och lock. Undertill märkt FORNASETTI MILANO MADE IN ITALY. Höjd 31,5 cm.

Smärre skador, slitage.