507
341809

PIERO FORNASETTI, paraplyställ, Milano, Italien, 1960-70-tal.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Tryckt dekor av olika hattar i färger mot gulvit fond, mässingskant. Undertill samt sidan märkt FORNASETTI MILANO MADE IN ITALY. Höjd 57 cm, diameter 26 cm.

Skador och slitage.