517
346072

PIERO FORNASETTI, paraplyställ, Milano, Italien.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Tryckt emaljerad dekor av olika hattar, mässingskant. Etikettmärkt FORNASETTI MILANO MADE IN ITALY. Höjd 57 cm, diameter 19 cm.

Emaljbortfall nedtill och små nagg på livet, smärre slitage.