536
360988

Robert Indiana

(USA, 1928-2018)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 740 - 2 620 EUR
1 830 - 2 740 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Robert Indiana
(USA, 1928-2018)

MATTA. "Black on white", Chosen love. Tuftad 1995. 181,5 x 183,5 cm. Robert Indiana, USA, född 1928.

Klippt reliefdekor och signatur. Numrerad 254/300. Baksidan med två etiketter varav en signerad.

Obetydliga fläckar.