342398

63. MIKAEL JANSSON, "Thereza, Malaysia, April 1992".

Signerad Mikael Jansson och daterad 1994 a tergo. Upplaga A.P.1. Vintage. Platinum Palladium, bildyta 45,5 x 35 cm.

Följerätt
Ja
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK/2 331 - 3 496 EUR
Slutpris (inkl. köparprovision)
133 875 SEK

Det är för sent att lämna inropsuppdrag.

Du måste vara inloggad för att kunna lägga bud/inropsuppdrag

Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "396 Fotografiska förälskelser", 2001.

Utställningskatalog, Fotografiska Museet, Stockholm, "Beauty Box", 1993, avbildad helsida sid 19.

Övrigt

Motivet visades på utställningen "Catwalk" på Fotografiska Museet, Stockholm 1993.