668
359500

LE CORBUSIER (CHARLES-ÉDOUARD JEANNERET), "Étude sur le Mouvemente d'Art Décoratif en Allemagne",

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
174 - 262 EUR
182 - 274 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Häftad. HAEFELI & Co 1912.

Gulnad, skador med pappersförluster, försättsblad med dedikation. Ej genomgången.

Proveniens

Stiftelsen Formens Hus, Hällefors.