71
342500

Anders Petersen

(Sverige, Född 1944)
Anders Petersen, "Libreria Veccia, Piazetta di San Marco", 1986.

"Libreria Veccia, Piazetta di San Marco", 1986

Signerad Anders Petersen och daterad 1986/1991 a tergo. Vintage. Silvergelatinfotografi, bildyta 47 x 34,3 cm.

Utropspris:

12 000 - 15 000 SEK

1 130 - 1 420 EUR

1 160 - 1 450 USD

Klubbat pris:
8 000 SEK

Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "396 Fotografiska förälskelser", 2001.

Ralph Nykvist & Anders Petersen (m.fl), "Karnevalen i Venedig", 1991, avbildad bild 8.