Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
826
361042

ROLEX, 'Pearlmaster' Datejust, automatisk, guld med briljantslipade diamanter, ca 2000.

Utropspris
145 000 - 150 000 SEK
14 100 - 14 500 EUR
16 100 - 16 600 USD
Klubbat pris

Damur, 29 mm, boett och länk i 18k guld, 32 briljantslipade diamanter på kransen, tot. ca 1.35 ct samt åttkantslipade diamanter på index, datum, safirglas (nagg/repor). Ref. nr 80298, caliber 2235, serie nr. A663340, verk. nr. 0250632. Cert, box/smyckeskrin, ytterkartong och tillbehör (scarf samt extralänk).