SENAPSKANNOR med SKEDAR, ett par, av Simson Ryberg, Stockholm 1794. Gustavianska.
Cylindriska, genombrutna, på tassfötter, locket med liggande kvist med blomma. Höjd 12 cm. Stämplar även på locket och skedarna. Skedarna förgyllda. (4).
Senare glas.
×
Logga in
Kunde inte logga in