Skogsparti med gärdesgård
Signerad J. Beck. Akvarell och tusch på papper 23 x 21 cm.
Kåa Wennberg, "Julia Beck", 2012, avbildad helsida i färg sid 62.
Med anledning av utställningen "Julia Beck", 25 maj – 25 augusti 2013, önskar Sven-Harrys Konstmuseum, Stockholm låna in denna målning.