127
354057

Julia Beck

(Sverige, 1853-1935)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Julia Beck
(Sverige, 1853-1935)

Skogsparti med gärdesgård

Signerad J. Beck. Akvarell och tusch på papper 23 x 21 cm.

Kåa Wennberg, "Julia Beck", 2012, avbildad helsida i färg sid 62.

Med anledning av utställningen "Julia Beck", 25 maj – 25 augusti 2013, önskar Sven-Harrys Konstmuseum, Stockholm låna in denna målning.