Vallmor
Signerad Julia Beck. Troligen utförd i Frankrike under 1880-talet. Duk 40,5 x 24,5 cm.
Privatsamling, Frankrike.
Med anledning av utställningen "Julia Beck", 25 maj - 25 augusti 2013, önskar Sven-Harrys Konstmuseum, Stockholm låna in denna målning.