152
362272

Julia Beck

(Sverige, 1853-1935)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
65 000 SEK
Julia Beck
(Sverige, 1853-1935)

Vallmor

Signerad Julia Beck. Troligen utförd i Frankrike under 1880-talet. Duk 40,5 x 24,5 cm.

Proveniens

Privatsamling, Frankrike.

Med anledning av utställningen "Julia Beck", 25 maj - 25 augusti 2013, önskar Sven-Harrys Konstmuseum, Stockholm låna in denna målning.