1559
362744

SKULPTUR, korall. Kina, troligen tidigt 1900-tal

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
6 980 - 8 720 EUR
7 300 - 9 120 USD
Klubbat pris
64 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Föreställande Xi Wang Mu sittande i en fenixvagn omgiven av moln och odödliga jungfrur. Höjd ca 33 cm. Längd ca 34 cm.

Slitage.