1579
326491

SNUSFLASKOR, 11 stycken, porslin och sten. Sen Qing dynastin respektive 1900-talets första hälft.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 080 - 1 350 EUR
1 140 - 1 420 USD
Klubbat pris
505 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor av figurer och djur. Nefritflaskan med dekor av spansk silverpiaster. Höjd 5,5-8 cm.

Slitage. Några proppar saknas. Flaskan med Jiaqings sigillmärke, med liten lagning på fotringen. (11)

Tilläggslista

The one with a Jiaqing red seal mark, with a small repair to footrim.