1646
343199

Xu Linlu

(Kina, 1916-2011)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris

Xu Linlu
(Kina, 1916-2011)

Flowerpot with Red Chrysantemum

Tusch och färg på papper, signerad. 100,5 x 34 cm.

Proveniens

Purchased by the present owner at Christie's East, New York, 1980's.