1706
356203

VAS med LOCK, kompaniporslin Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Dekor i underglasyrblått samt famille rose med figurscener i reserver. Höjd 30 cm.

Ifyllda nagg, små sprickor, slitage på bemålningen.