Madeleine Pyk – en samling F769
1788
351495

SKÅL, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 710 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Dekor i powder blue och guld, med motiv av fiskar samt bergslandskap, pagoder och broar. Diameter 21,2 cm.

Lagning vid bräm.

Tilläggslista

Lagning vid bräm.